Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

Poleć nas innym
Targowy gigant wchodzi do Polski
(2013-05-10)
Swoją obecną pozycję niekwestionowanego lidera szczególnie na rynkach wschodnich, ITE zawdzięcza serii imprez targowych, które na początku lat 90. zostały zorganizowane w Rosji i WNP. Kraje z tej części Europy i Azji po dynamicznych zmianach politycznych potrzebowały nowych wzorców w obszarach gospodarki wolnorynkowej. ITE Group z ofertą organizacji targów branżowych, które od początku konsekwentnie mają formułę business-to-business, doskonale wpisywały się w te zapotrzebowania.
Sukces, który firma odniosła na rynkach wschodzących był tak spektakularny, że już w 1998 r. ITE Group była notowana i jest do dziś na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

Obecnie ITE Group ma 28 biur w 15 krajach i zatrudnia ponad 1000 pracowników, którzy każdego roku przygotowują około 250 imprez targowych.
Najmłodsze dziecko targowego giganta to firma Lentewenc, która jest polską spółką-córką ITE Group. Lentewenc będzie organizowała targi w najnowocześniejszym centrum wystawienniczym stolicy – EXPO XXI.
Russell Taylor, dyrektor generalny ITE Group: - W ostatnich latach rozwinęliśmy naszą obecność w Rosji i teraz jesteśmy gospodarzami imprez w Krasnodarze, Nowosybirsku i Jekaterynburgu. Są one uzupełnieniem do już ustabilizowanych imprez w Sankt Petersburgu i Moskwie. Jesteśmy też obecni w takich krajach jak Indie i Malezja. Sektor polskich imprez handlowych ma wielki potencjał dlatego ITE długo zabiegało aby utworzyć tu biznes wystawienniczy, tak więc szansa aby dokonać tego w oparciu o firmę Lentewenc, która ma umowę z EXPO XXI była bardzo atrakcyjna. Nie mogę doczekać się, aby zobaczyć jako to partnerstwo i biznes rozwiną się.

W portfolio ITE Group znajduje się kilkadziesiąt branż, na których firma koncentruje swoje działania. Lentewenc na początku skupi swoje wysiłki na organizacji imprez, które będą odzwierciedlać portfolio ITE w obszarach: budownictwa (Warsaw Build 2013, Windows&Doors Warsaw 2013, Interiors&Design Warsaw 2013), medycyny i farmacji (WIHE 2013), bezpieczeństwa i ochrony (WISE 2013) oraz transportu (Trans Poland 2013).
- Lentewenc jest relatywnie młodą firmą w polskim przemyśle handlu wystawami, ale jako spółka wchodząca w skład jednego z głównych liderów światowego organizatora ITE Group ma wsparcie, dostęp do wiedzy oraz reputację, która dostarcza elementy niezbędne do osiągnięcia sukcesu – kończy Russell Taylor .

Rozmowa z Żanetą Berus, prezes Warszawskiego Centrum EXPO XXI
Pani prezes, w czasach, gdy każdy przez przypadki odmienia słowo kryzys, kierowane przez Panią Warszawskie Centrum EXPO XXI podpisało umowę o współpracy z ITE Group, firmą zaliczaną do ścisłej światowej czołówki firm organizujących imprezy targowe.
Żaneta Berus, prezes Warszawskiego Centrum EXPO XXI: - Dla mnie to potwierdzenie, że obrany przez Centrum model, w którym my zapewniamy nowoczesną przestrzeń wystawienniczą, a organizacją poszczególnych imprez targowych zajmuje się wyspecjalizowany w tym podmiot, był słuszny. Naszym podstawowym atutem, oczywiście obok praktycznie nieskończonych możliwości aranżacji przestrzeni targowej, jest zapewnienie obsługi klienta na europejskim poziomie, co potwierdzają organizatorzy ponad dwóch tysięcy imprez jakie odbyły się w naszym obiekcie przez ostatnie lata. Niebagatelne znaczenie ma też dogodne usytuowanie EXPO XXI w stolicy i to blisko centrum, zaledwie 10 minut od ścisłego centrum i 15 minut od lotniska Chopina. Ten poziom obsługi jak i lokalizację właśnie, doceniają szczególnie zagraniczni wystawcy i organizatorzy targów. Cieszę się, że do tego grona dołączyła ITE Group, a precyzyjniej jej polskie ramię, jakim jest firma Lentewenc.

Na jakiej podstawie ocenia Pani, że EXPO XXI to najchętniej wybierane przez zagraniczne firmy centrum wystawiennicze?
W naszym portfolio aż 25 proc. firm stanowią zagraniczni organizatorzy. Takim wynikiem nie może poszczycić się żadne inne centrum targowe w Polsce. Zagranicznych organizatorów jest u nas więcej niż we wszystkich pozostałych centrach razem wziętych. Współpracujemy m.in. z takimi znanymi i lubianymi organizatorami jak: easyFairs, Amsterdam RAI czy teraz ITE Group/Lentewenc.Czego spodziewa się Pani po imprezach organizowanych przez ITE Group w Centrum EXPO XXI?

W ciągu kilkudziesięciu lat organizowane przez nich targi stały się synonimem rzetelności i profesjonalizmu. Z moich obserwacji wynika, że bez względu na to czy odbywały się w Europie czy Azji, niosły ze sobą również dużą dawkę edukacji rynku i powiew świeżości. A tego nasz krajowy rynek targów, który mimo upływu lat, wciąż pozostaje rynkiem młodym, nadal bardzo potrzebuje. ITE Group już zresztą mnie zaskoczyła. Chodzi o rozmach z jakim poprzez Lentewenc wchodzi do Polski. Nie mówimy bowiem o jednej czy dwóch imprezach targowych. Nasz nowy partner przygotowuje targi z kilku branż: budowlanej, medycznej, transportowej oraz bezpieczeństwa i ochrony. To trzeba ocenić jako śmiały projekt. Na skalę, której nie było w Polsce od lat.

Materiał: Montemedia