Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

Poleć nas innym
Nowość w branży rusztowań - innowacyjny system elektrycznych rusztowań szynowych
(2010-06-20)
Hiszpańska firma Agruppa Desarrollos we współpracy z polską firmą Grupa Morado Sp. z o.o. wprowadza na polski rynek wyjątkowy, innowacyjny system elektrycznych rusztowań szynowych. System elektrycznych rusztowań zaprezentowany został podczas majowych Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2010. 

Elektryczne Rusztowania Szynowe są doskonałym rozwiązaniem służącym do prac związanych z remontowaniem, konserwacją, malowaniem oraz czyszczeniem fasad i elewacji budynków. Oferowany produkt stanowi korzystną alternatywę dla klasycznych rusztowań fasadowych.

Zaletą systemu Elektrycznych Rusztowań Szynowych jest również możliwość zastosowania prowadnic szynowych skrętnych, które umożliwiają zmianę toru poruszania się platformy w poziomie (skręcanie platformy roboczej - kąt 45⁰, 50⁰, 80⁰ i 90⁰) - np. omijanie wystających części budynków (balkony), zakręty, ułatwienie prac w trudno dostępnych częściach elewacji, prace na obiektach okrągłych.

Rusztowania wiszące z wyposażeniem elektrycznym wyróżniają się oryginalnością i przede wszystkim:

- Dużą wydajnością i bezpieczeństwem gwarantowanym użytkownikom. Zostało udowodnione, że w tym innowacyjnym systemie czas wykonywanych prac zmniejsza się do 36% względem tradycyjnych rusztowań.

- Łatwość montażu, magazynowania i transportu, co jest możliwe dzięki temu, że platformy, szyny i pozostałe części są całkowicie demontowalne.

- Całkowita swoboda ruchów, którą umożliwia silnik przesuwający podest roboczy zarówno w poziomie jak i w pionie na całej długości i szerokości fasady budynku.

Ostatnimi innowacyjnymi rozwiązaniami są platformy aluminiowe “Model Calatrava”, które mają mniejszy ciężar dochodzący do 50 kg przy długości podestu 2 m i 65 kg przy długości podestu 3m, co niezwykle ułatwia ich stosowanie i transport, a także pozwala na zwiększenie całkowitego ciężaru ładunku.

Dostęp do każdego typu fasady
Prosty montaż i demontaż oraz łatwość adaptacji, zastosowania i transportu, umożliwia dostęp do każdego typu fasad bez względu na ich konstrukcję.

Demontowalne platformy
Dzięki zastosowaniu demontowalnych platform roboczych (demontaż na czas przerwy w prowadzonych pracach) można znacznie zredukować koszty siły roboczej, magazynowania, użytkowania, zamocowania, itp. - czyli koszty dodatkowe tradycyjnych rusztowań. Ponadto, demontowalne platformy pomagają zapobiegać kradzieżom w mieszkaniach.

Całkowita swoboda ruchów
Silnik przesuwający pozwala na uzyskanie całkowitej swobody przemieszczania podestów zarówno w pionie jak i w poziomie, co pozwala na dostęp do każdego punktu fasady budynków.

Doskonałe rozwiązanie
System elektrycznych rusztowań szynowych firmy stanowi doskonałe rozwiązanie do prac związanych z remontowaniem i malowaniem fasad oraz myciem przeszklonych budynków.

Elektryczne rusztowania szynowe to prawdziwa rewolucja w porównaniu do klasycznych rusztowań fasadowych – mówi Diego Martínez León, dyrektor generalny firmy Agruppa Desarrollos. – Jest to system wiszących podestów roboczych różniących się względem dotychczas stosowanych tym, iż platforma robocza porusza się nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Ruch poziomy możliwy jest dzięki zastosowaniu prowadnic szynowych instalowanych na dachu budynku na zasadzie przeciwwagi. Podest roboczy poruszający się w pionie i w poziomie, oszczędza czas i siłę roboczą. Kompletny system instalują tylko 2 osoby i zajmuje to jeden dzień. Ponadto jest łatwy w transporcie dzięki małej wadze elementów systemowych. Grupa Morado Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem elektrycznych rusztowań szynowych w Polsce.

Najnowszymi innowacyjnymi rozwiązaniami w ofercie firmy są platformy aluminiowe “Model Calatrava”, które mają mniejszy ciężar dochodzący do 50 kg przy długości podestu 2 m i 65 kg przy długości podestu 3m. Mały ciężar ułatwia ich stosowanie oraz transport i co ważne pozwala na zwiększenie całkowitego ciężaru ładunku.

Więcej informacji na stronie www.elektrycznerusztowania.pl