Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

Poleć nas innym
Warsaw Build 2013 - pora na design w budownictwie
(2013-09-10)
Na czym polega nowoczesne projektowanie i dlaczego opłaca się inwestować we wzornictwo – odpowiedzi na te pytania padną pierwszego dnia targów Warsaw Build 2013, które odbędą się w dniach 10-12 września w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie.

Design w budownictwie to jeden z wiodących tematów Międzynarodowych Targów Sprzętu i Materiałów Budowlanych Warsaw Build 2013 - w całości poświęcony wzornictwu będzie pierwszy dzień targów. W większości krajów zachodnich firmy mają świadomość, że inwestycje we wzornictwo przekładają się na lepsze postrzeganie firmy czy marki, a w konsekwencji na zwiększenie zysków i udziałów rynkowych. Ważną rolę wzornictwa w swej działalności deklaruje też coraz więcej polskich przedsiębiorców, ale wciąż niewielu z nich przechodzi od deklaracji do czynów. Jakie są tego przyczyny postarają się dociec uczestnicy debaty „Dlaczego firmy nie chcą inwestować w design?” organizowanej przez Creative Poland, platformę promującą kreatywność i zrzeszającą twórców różnych dziedzin, w tym wzornictwa przemysłowego. Debata odbędzie się 10 września.
Tego samego dnia o nowoczesnym projektowaniu, czyli wykorzystywaniu innowacyjnych technologii, form i materiałów, a także o aktualnych trendach we wzornictwie opowie Aleksandra Lechwar-Szwarc z firmy ArtCada. Poradzi ona także, jak skutecznie zareklamować swoją firmę w Internecie i dotrzeć z ofertą do grupy docelowej, np. architektów wnętrz.
Panele dyskusyjne towarzyszące targom dadzą ponadto okazję do spojrzenia na wzornictwo z zachodniej perspektywy. Daniel Kraszewski z brytyjskiej Loughborough Design School opowie o nowych technologiach, a także czym jest crowdsourcing i crowfunding. Zaś specjaliści z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych podzielą się wiedzą o konkretnych technologiach: cemencie romańskim jako materiale konserwatorskim i sposobie nanoszenia nanostrukturalnych, refleksyjnych, barwnych lub neutralnych powłok na szkło użytkowe.
- Szerokie spektrum prelegentów pozwoli spojrzeć na wzornictwo zarówno w skali makro, jako czynnika mającego ogromny wpływ na gospodarkę, jak również na szczegółowe rozwiązania, przydatne w określonych branżach i usługach – mówi Anna Rabiej, project manager Warsaw Build 2013.
Podczas Warsaw Build 2013 wiodący producenci krajowi i zagraniczni przedstawią ofertę najnowocześniejszych materiałów do budowy i wykończenia domów i mieszkań.

Równocześnie z Warsaw Build 2013 w dniach od 10 do 12 września odbędą się targi Windows&Doors Warsaw2013, Interiors&Design oraz Certiba. Organizatorem wszystkich tych imprez jest firma Lentewenc, spółka córka międzynarodowego giganta targowego ITE Group.

Szczegółowe informacje: build@lentewenc.com

olowki.jpg   plyka.jpg