Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

F.H.U. Roster-sprzedaż,wynajem,montaż

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

AKALA FARAONE Sp. z o.o.

Poleć nas innym
Słownik
Dźwigar kratowy
Dźwigar kratowy

jest to element konstrukcji rusztowania umożliwiający "ominięcie" przeszkód o dużych gabarytach, wykonanie podwieszeń rusztowania o większych rozpiętościach (najczęściej do ok. 8 m) itp Przytwierdzane są do rusztowań za pomocą odpowiednich złącz. Dźwigary kratowe stosuje się głównie w konstrukcjach o dużej rozpiętości.
Rusztowania jezdne
Rusztowania jezdne

wykonane są najczęściej z aluminium. Rusztowania te składają się z ram bocznych, stężeń ukośnych i poziomych, podestów (z klapą i bez klapy), burt oraz podpór narożnych. Ramy nakładane są na siebie podobnie jak w rusztowaniach warszawskich, a stężenia posiadają system samozatrzaskowy co umożliwia szybki montaż bez użycia narzędzi. Rusztowania jezdne mogą być przesuwane w stanie zmontowanym. Rusztowania jezdne znakomicie sprawdzają się w pracach monterskich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Pomost
Pomost

przeciwpoślizgowe, samoodwadniające się pomosty o wysokiej wytrzymałości, dają pewność poruszania się nawet kiedy są używane na otwartych przestrzeniach. W rusztowaniach pomosty powinny być zabezpieczone poręczami głównymi, pośrednimi i deskami  burtowymi.Plandeka rusztowaniowa
Plandeka rusztowaniowa

Świetnie chroni zaprawy i materiały elewacyjne przed zbyt szybkim wysychaniem oraz słońcem, deszczem, śniegiem i wiatrem. Zabezpiecza otoczenie rusztowania przed jego zanieczyszczeniem oraz przed spadającymi z rusztowań przedmiotami. Umożliwia prowadzenie prac przy niskich temperaturach powietrza poprzez zastosowanie nagrzewnic.


Siatka rusztowaniowa
Siatka rusztowaniowa

zabezpiecza otoczenie rusztowania przed jego zanieczyszczeniem oraz przed spadającymi z rusztowań przedmiotami. Chroni również zaprawy i materiały elewacyjne przed zbyt szybkim wysychaniem oraz słońcem, deszczem i wiatrem.


Ogrodzenia budowlane
Ogrodzenia budowlane

służą do szybkiego i pewnego zabezpieczania placów budów, placów magazynowych, wydzielania stref ochronnych jak i terenów podczas imprez sportowo – muzycznych. Wyróżniamy:

- Ogrodzenia ażurowe przeznaczone do tymczasowego grodzenia placów budów oraz imprez masowych. Ogrodzenia składają się z siatkowych przęseł oraz stóp. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie w miejscach, gdzie konieczne jest wygrodzenie pewnego obszaru ze względów bezpieczeństwa lub potrzeb komunikacyjnych.

- Ogrodzenie pełne idealnie nadaje się między innymi na place budowy w celu ekranowania oraz podwyższenia bezpieczeństwa. Idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie panel przezroczysty jest nie na miejscu.

Ogrodzenia mieszane są kombinacją rusztowań pełnych i ażurowych.

- Ogrodzenia zaporowe przeciw tłumowe (barierki zaporowe) służą do zabezpieczania koncertów, imprez masowych. Główną zaletą tego typu ogrodzeń jest łatwość montażu i demontażu ogrodzenia oraz szybkie przemieszczanie ogrodzenia z miejsca na miejsce.Budowlany zsyp do gruzu
Budowlany zsyp do gruzu

usprawnia prace remontowo budowlane.Zapewnia czysty i bezpieczny transport gruzu bezpośrednio do podstawionych pojemników. Zsyp jest łatwy i szybki w montażu. Zsyp do gruzu umożliwia czysty i bezpieczny transport gruzu np. w zamieszkałych budynkach. Zsypy budowlane mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak wciągarka, element zasypowy czy kołnierz ochronny.Wciągarka
Wciągarka

to urządzenie dźwigowe, które służy do unoszenia, przeciągania oraz przesuwania ciężkich przedmiotów. Wśród wciągarek wyróżniamy:

- wciągarki linowe - wciągniki linowe mogą być to małe wciągarki (przeciągarki) służące na jachtach, wozach pomocy drogowej, pojazdach terenowych, oraz podnoszenia lekkich przedmiotów. Wciągarki linowe elektryczne posiadają napęd elektryczny pionowy lecz również mogą być wyposażone w wózki jezdne elektryczne, które umożliwiają przesów wciągnika w poziomie po belce jezdnej. Wśród wciągarek linowych wyróżniamy także wciągarka stacjonarna montowana na płaskiej powierzchni służy przeważnie do przeciągania poziomego np. wagonów kolejowych lub podnoszenia na znaczne wysokości towarów poprzez wyżej zamontowane zblocze.

- wciągarki łańcuchowe dzielą się na wciągarki pionowe oraz wciągarki ręczne dźwigniowo zapadkowe. Wciągarki dźwigniowo zapadkowe dzięki swym gabarytom są bardzo poręczne. Wyposażone w dźwignię do ręcznego przeciągania łańucha mogą pracować w różnch pozycjach - w poziomie, pionie oraz ukośnie. Wciągarki elektryczne łańcuchowe podwieszne oraz przejzdne znajdują zastosowanie w przemyśle ciężkim, chemicznym oraz wyposażone w łańcuch ze stali nierdzewnej (kwasówki) w przemyśle spożyczym. Są to wciągarki które zazwyczaj ze względu na gabaryty oraz masę własną łańuchów nie podnoszą wyżej niż ok 20m.
Rusztowania modułowe
Rusztowania modułowe

są to nowoczesne rusztowania przestrzenne, które zastępują dotychczas stosowane rusztowania rurowe. Dzięki nim można realizować nawet najbardziej skomplikowane zadania. Świetnie nadają się do zabudowy okrągłych obiektów, takich jak wieże, kotły i zbiorniki. Rusztowania te mają zastosowanie przy obiektach przemysłowych z dużą liczbą instalacji, rurociągów (rafinerie, stocznie itp.), a jako rusztowania wolno stojące wieżowe - w przemyśle stoczniowym, energetyce i innych gałęziach przemysłu. Często wykorzystuje się je też przy wieżach kościelnych, a wewnątrz jako platformy podsufitowe służące do prac renowacyjnych. Używane są też do montażu scen i trybun w miejscach imprez kulturalno-rozrywkowych. Zaletą rusztowania modułowego jest jego "kompatybilność" z rusztowaniem ramowym. Oznacza to, że konstrukcja elementów obu systemów jest tak pomyślana, iż wiele z nich może być stosowanych zarówno przy budowie rusztowań ramowych, jak i modułowych (podstawki regulowane, złącza, pomosty, dźwigary i inne)Podest roboczy
Podest roboczy

jest idealny do robót wnętrzarskich, łączy w sobie zalety drabiny i małego rusztowania. Elementy pionowe można wykorzystać jako drabinę wysuwaną lub jako dwie niezależne od siebie drabiny przystawne.Wybierz województwo
lub wybierz kategorię z listy:Najnowsze firmy
SIGMA RUSZTOWANIA  -  Sprzedaż, Wynajem, Montaż
SIGMA RUSZTOWANIA - Sprzedaż, Wynajem, Montaż

Zobacz wizytówkę
SIGMA RUSZTOWANIA - Rusztowania Elewacyjne
SIGMA RUSZTOWANIA - Rusztowania Elewacyjne

Zobacz wizytówkę
PLETTAC DISTRIBUTION
PLETTAC DISTRIBUTION

Zobacz wizytówkę
Najbliższe targi i wystawy