Rusztowanie Wrocław – lepiej wynająć czy kupić? Zalety i wady wynajmu i kupna rusztowań

Osoby prywatne planujące budowę domu oraz przedsiębiorcy, którzy działają w branży budowlanej na Dolnym Śląsku, często stają przed trudnym wyborem: kupić czy wynająć rusztowanie? Wrocław jest miejscem, w którym powstaje wiele nowych osiedli i pozostałych obiektów architektonicznych, dlatego funkcjonują w nim różne firmy zajmujące się sprzedażą i wynajmem rusztowań. Na którą z ich usług warto się zdecydować? Jakie wady i zalety ma zakup bądź wynajęcie rusztowania?

Dlaczego opłaca się kupić rusztowanie?

Rusztowania są ważnym elementem wyposażenia placu budowy. Umożliwiają prace na wysokościach podczas wznoszenia nowych budynków oraz remontu lub konserwacji starszych obiektów. Czy wspomniane konstrukcje warto posiadać na własność? Kupno rusztowania to zdecydowanie dobry wybór dla dużych przedsiębiorstw, które chcą zachować ciągłość w realizacji zleceń i mieć pełną swobodę w użytkowaniu sprzętu (oczywiście w ramach obowiązujących przepisów, zwiększających bezpieczeństwo na placach budowy).

Jeżeli zakupiona konstrukcja składa się z dużej liczby elementów, pojawia się możliwość montażu rusztowań przy kilku budynkach. Pozwala to na równoczesną realizację prac przy różnych obiektach.

Czy warto stawiać na sprawdzone marki?

Korzystając z oferty doświadczonego, renomowanego sprzedawcy rusztowań we Wrocławiu, zyskuje się dostęp do produktów uznanych marek. Rusztowania pochodzące od producentów cenionych w Polsce i Europie zapewniają bezpieczeństwo niezbędne na placu budowy. Sprzedawane konstrukcje są trwałe, działają niezawodnie i występują w różnych wariantach dostosowanych do potrzeb. Można nabyć m.in. rusztowania przestrzenne, jezdne oraz fasadowe.

Właściciele rusztowań, w przeciwieństwie do osób wynajmujących konstrukcje, nie muszą martwić się karami pieniężnymi za zniszczenie rusztowania albo jego niewłaściwe użytkowanie. Co więcej, chwilowo niepotrzebny sprzęt uda się podnająć. Możliwa jest także sprzedaż zbędnego rusztowania.

Wady posiadania rusztowania na własność

Jeżeli planuje się nabyć rusztowanie, trzeba dysponować odpowiednio dużą sumą pieniędzy. Na spory wydatek zwykle mogą pozwolić sobie większe przedsiębiorstwa. Mniejsze firmy o niedużym kapitale, które nie mogą liczyć na szybki zwrot z inwestycji, zazwyczaj nie są w stanie kupić tego typu konstrukcji.

Zastanawiając się nad zakupem sprzętu umożliwiającego prace na wysokościach, warto wziąć pod uwagę fakt, że rusztowanie należy przechowywać w okresie, gdy się z niego nie korzysta. Jeżeli dysponuje się własną halą magazynową, magazynowanie konstrukcji nie przysporzy dodatkowych wydatków. Jeśli jednak konieczne jest wynajęcie powierzchni do przechowywania rusztowań, trzeba liczyć się z kolejnymi kosztami.

Warto pamiętać również o tym, że nabyty sprzęt budowlany musi być odpowiednio konserwowany, aby zachował sprawność na dłuższy czas. Z konserwacją posiadanych rusztowań wiążą się dodatkowe wydatki i nakłady czasu, na co trzeba się przygotować.

Dlaczego warto wynająć rusztowanie – Wrocław miejscem zapewniającym szeroki wybór ofert wynajmu

Wynajem rusztowań jest rozwiązaniem najchętniej wybieranym przez osoby prywatne oraz właścicieli niedużych firm budowlanych. Nie wymaga dużego jednorazowego wydatku ani ponoszenia kosztów związanych z przechowywaniem i serwisowaniem konstrukcji. Co więcej, opłaty za dzierżawę rusztowania uda się wliczyć w koszty prowadzenia działalności i w ten sposób obniżyć zobowiązania podatkowe.

Decydując się na wynajem konstrukcji, można za każdym razem dopasować rodzaj i wielkość rusztowania do aktualnie prowadzonych prac. Ponadto dzierżawa oznacza mniej obowiązków i odpowiedzialności. Firma oferująca usługę wynajmu może w profesjonalny sposób zamontować i zdemontować rusztowanie. Wrocław jest obszarem działalności różnych przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą i wynajmowaniem konstrukcji pozwalających na bezpieczną pracę na wysokościach. Oznacza to, że sprawdzając oferty poszczególnych firm, warto kierować się ich doświadczeniem i upewnić się, że zapewniają usługi takie jak montaż i transport rusztowania czy dokonywanie przeglądów okresowych.

Jakie koszty generuje wynajęcie rusztowania?

Aby rusztowanie mogło trafić na plac budowy, najemca wpłaca kaucję o określonej wysokości. Wspomniana opłata jest zabezpieczeniem na wypadek uszkodzenia wynajętej konstrukcji. Najemca dokonuje płatności za wynajem w określonym w umowie terminie. Może być zobowiązany do innych dodatkowych opłat – ich rodzaj i wysokość zależą od polityki konkretnej firmy.

Chcąc wynająć rusztowanie we Wrocławiu, trzeba mieć na uwadze fakt, że nie istnieje coś takiego jak uniwersalny cennik. Firmy zajmujące się wynajmowaniem sprzętu używanego na placach budowy wyceniają swoje usługi w różny sposób. Można jednak wskazać kilka czynników wpływających na cenę wynajmu konstrukcji, które obowiązują w przypadku większości przedsiębiorstw. Do wspomnianych czynników należą: rozmiar rusztowania, jego rodzaj oraz okres dzierżawy.

Zarówno kupno, jak i wynajęcie rusztowania ma swoje wady i zalety, które trzeba przeanalizować. Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby i finansowe możliwości. Rusztowania najczęściej kupują duże firmy, z kolei wynajem jest rozwiązaniem chętnie wybieranym przez mniejszych przedsiębiorców i osoby prywatne planujące budowę domu. Przeglądając oferty sprzedaży i wynajmu konstrukcji, warto kierować się renomą danego usługodawcy i sprawdzić, z jakimi producentami rusztowań współpracuje.

Zapoznaj się z ofertą firmy Arad

Szukasz doświadczonego dystrybutora różnego typu rusztowań, który zapewni Ci możliwość zakupu bądź wynajmu niezbędnych konstrukcji po atrakcyjnych cenach? Zapoznaj się z ofertą firmy Arad – jednej z największych marek na Dolnym Śląsku, która od wielu lat stanowi pierwszy wybór wielu firm, zajmujących się pracami budowlanymi oraz remontowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.